Ünnepélyes vezetői átadó rendezvényt tartottak május 29-én Miskolcon a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság élén bekövetkezett személyi változás alkalmából. Az eseménynek a Készenléti Rendőrség Regionális Bevetési Igazgatóság Bevetési Főosztály VII. objektuma adott otthont.
A rendezvényen Halmai Ferenc Tibor adta át a miniszteri határozatokat és a tárgyi jutalmakat. A döntés értelmében Czinege László rendőr dandártábornokot, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendőrfőkapitányát Magyarország belügyminisztere 2026. június 1-jei hatállyal, saját kérelmére nyugdíj előtti rendelkezési állományba helyezte.
A közel négy évtizedes hivatásos szolgálat során végzett munkájának elismeréseként a leköszönő főkapitány tárgyjutalomban részesült. Czinege László az ünnepségen jelképesen átadta, ahogy fogalmazott, „visszaadta” a csapatzászlót Kiss Attila Tamás rendőr vezérőrnagynak.
Június 1-jétől a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság megbízott rendőrfőkapitányi feladatait Kiss Attila Tamás látja el.
Az új vezető több évtizedes rendészeti és idegenrendészeti tapasztalattal rendelkezik. Korábban a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal általános főigazgató-helyetteseként dolgozott, amely szervezet az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság jogelődje volt. Pályafutása során számos vezetői pozíciót töltött be, és 2021, valamint 2022 között már irányította a vármegye rendőri szervezetét rendőr vezérőrnagyi rangban.
A kinevezéssel egy korábban már jól ismert vezető tér vissza a vármegye rendőrségének élére, aki jelentős tapasztalatokkal rendelkezik mind a rendészeti, mind az idegenrendészeti területen.



