Nem mindennapi teljesítményt ért el a Tolcsván élő Pablecki-Frikker Brigitta: a sportoló 12:45:01-es idővel a harmadik helyen végzett a hölgyek mezőnyében az áprilisban megtartott 118 kilométeres Kassa–Miskolc Ultramaratonon. Az ultrafutó a Nemzeti Sportnak adott interjúban mesélt a verseny kihívásairól, a hőségről és arról, hogyan sikerült végül teljesítenie minden célját.
Brigitta tudatos tervekkel érkezett a megmérettetésre, még akkor is, ha saját bevallása szerint nem volt biztos benne, hogy sikerül megvalósítania elképzeléseit.
– Azt szerettem volna, ha tizenkét és fél, illetve tizenhárom órán belül célba érek, és ott lebegett a szemem előtt a dobogó is. Sőt, azt mondtam a többieknek, hogy az az érzésem, harmadik leszek. Bejött… – fogalmazott mosolyogva.
A tolcsvai sportoló számára ez különösen nagy eredmény, hiszen eddig legfeljebb száz kilométeres távot teljesített, ráadásul körpályán. Ezúttal azonban Kassáról egészen Miskolcig kellett futnia, ami fizikailag és mentálisan is más jellegű kihívást jelentett.
A verseny elején tudatosan visszafogott tempót diktált magának. Hatperces kilométerekkel kezdett, rendszeresen evett és figyelt a folyadékpótlásra is. Hetven kilométerig minden a terv szerint alakult, ezt követően azonban jelentkezett a fáradtság.
– Onnantól már nem a váltópontokig néztem, hanem két-három kilométerenként raktam össze magam. Volt, hogy kétszáz métert gyalogoltam, majd két kilométert futottam. Így próbáltam erőt gyűjteni – idézte fel.
A legnagyobb kihívást végül nemcsak a táv, hanem a hirtelen jött meleg jelentette. Bár a húsz Celsius-fok nem számít extrémnek, a tűző nap és az akklimatizáció hiánya komoly terhelést okozott.
– Vizes sapkában futottam, az rengeteget segített – mondta.
A bronzéremmel záruló ultramaraton után Brigitta már a következő célokra készül. Júniusban a Kazinczy emléktúra száz kilométeres távját szeretné teljesíteni futva, nyáron pedig edzőjével, Borza Helgával párosban indulna az Ultra Tokaj-Bodrogkeresztúr-Tarcal 63 kilométeres versenyén.



