Az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma is csatlakozott az idei, jubileumi, 20. Múzeumok Őszi Fesztiválja programsorozathoz, melynek keretében egy különleges és romantikus tárlatvezetést rendezett fiatalok számára. A program a „Szív küldi szívnek” címet kapta, és a szerelem, vonzalom kifejezésének régi, mára újra felfedezhető jelképeit állította a középpontba – közölte közösségi oldalán az intézmény.
A múzeum ezúttal a sárospataki Árpád Vezér Gimnázium 11.A osztályos diákjait látta vendégül, akik Leskó Andrea néprajzos muzeológus vezetésével fedezhették fel a szerelmi kommunikáció hagyományos formáit. A témavezető bemutatta, hogy a régmúltban milyen sokszínű és gazdag volt a vonzódás és az elköteleződés kifejezésének tárgyi kultúrája.
A múzeumi élmény során a diákok megtudhatták, hogy nem csupán a virág, a májusfa, vagy a jegykendő, de akár a gondosan díszített mézeskalács szívek ajándékozása is a gyengéd érzelmek és a komoly szándék kifejezője lehetett.
Az exkluzív tárlatvezetésre a Rákóczi Látványtár néprajzi örökségét bemutató termében került sor. Leskó Andrea, a tárlatvezető hangsúlyozta, hogy a
régi idők újra felfedezett jelképei napjainkban is hordoznak magukban romantikát és értéket, és kiválóan alkalmasak arra, hogy hidat képezzenek a múlt és a jelen generációi között.

A múzeum ezzel a programmal nemcsak a néprajzi örökséget tette kézzel foghatóvá, de egyben rávilágított arra is, hogy a szerelem kifejezése kortól és divattól függetlenül fontos része az emberi életnek. A résztvevő diákok élményekkel gazdagodva térhettek haza, talán új nézőponttal tekintve a romantika és az ajándékozás hagyományaira.



