Szent Erzsébet ma is élő példakép: élete, önzetlensége, a szegények és betegek iránti szeretete, valamint Istenhez fűződő mély kapcsolata sokak számára jelent iránytűt a mindennapokban. Az ő lelkiségéhez kapcsolódva indultak ma zarándokútra a Karitász önkéntesei és munkatársai, hogy közösen töltődjenek fel, és megpihenjenek lélekben.

A zarándoklat célja nem csupán egy közös utazás, hanem tudatos lelki megállás is: emlékeztető arra, hogy a karitatív munka – a segítés, a jelenlét, a másokért végzett szolgálat – csak akkor tud valóban szeretetteljes lenni, ha a segítők maguk is időt szánnak saját lelki megújulásukra. „Ahhoz, hogy szeretettel és önzetlenül tudjunk segíteni másoknak, a saját lelki megújulásunkra is szükségünk van” – hangzik a zarándoklat üzenete.
A sárospataki születésű Szent Erzsébet, a Karitász védőszentje. Az esemény a Remény szentévében valósult meg, hogy a résztvevők közösen töltekezzenek szolgálatukban.
A mai nap folyamán mintegy 650 résztvevő érkezett az ország szinte minden szegletéből, hogy együtt imádkozzon, találkozzon és megerősödjön hivatásában. A nap kiemelt eseménye a szentmise volt a Sárospataki Bazilikában, amelynek főcelebránsa Fekete Szabolcs Benedek segédpüspök, a Karitász elnöke.

A közös imádság, a zarándoklat csendje és találkozásai mind azt szolgálják, hogy a résztvevők megerősödve térjenek vissza közösségeikbe, plébániáikra, szolgálati helyeikre. Szent Erzsébet példája – aki vagyonát, idejét és szívét is mások javára adta – ma is arra hív, hogy a szeretet konkrét tettekben, odafigyelésben és jelenlétben váljon láthatóvá.
A szervezők reményei szerint a mai nap gyümölcsei nemcsak a résztvevők szívében, hanem a rászorulókért végzett mindennapi karitászmunkában is megmutatkoznak majd.
Szent Erzsébet példája vezessen bennünket továbbra is a szeretet útján.















