A disznó túr, vagy disznótor? Nem mindegy, hiszen egyik esetben a disznó eszik, a másikban pedig a disznót eszik. A sárospataki református egyházközség Disznó Tour néven hirdette meg közösségépítő alkalmát január 31-ére, ami gyakorlatilag egy házi disznófeldolgozás hagyománya köré épült.

Balogh Milán lelkipásztor portálunknak elmondta: ez egy böjt előtti „túra” volt. Hangsúlyozta: a disznóvágás a hatályos szabályozásoknak megfelelően zajlott le, a feldolgozást azonban már a gyülekezet, a presbitérium tagjai végezték. El is készültek a hagyományos disznótoros részét képező étkek: a toroskáposzta, a tepertő, a hurka, a kolbász és természetesen a porciózott húsok.
Este a szervezők vacsorával várták az érdeklődőket, amit élőszavas népmesemondás színesített a gyerekek számára. Közben az egyháztáji vásáron kézműves termékeket vásárolhattak a megjelentek.
A disznóból készült ételeknek még lesz egy nagyon fontos szerepük, mégpedig a Húsvét hajnali feltámadási istentisztelet után, ugyanis a gyülekezet a résztvevőket ekkor reggelivel várja majd – közölte a lelkipásztor.

Mi következik?
A sárospataki református gyülekezet a következő hetekben is számos programot szervez majd. Február tizenötödikén, vasárnap például a Házasság hetéhez kapcsolódva a házaspárokat várják a templomba, ugyanis az istentisztelet igei üzenete hozzájuk szól majd elsősorban. Az istentisztelet végeztével emléklappal és áldást kívánva bocsátják majd ki őket a templomból. Február 22-én pedig egy sajátos stand up előadásra hívogatja az érdeklődőket a református közösség. A Lorántffy teremben Benke Zalán lép közönség elé elő Ádám és Éva című előadásával. Február utolsó hétvégéjén pedig a konfirmandus fiatalok utaznak el egy telkibányai táborozásra.








