154,5 millió forintot fordíthat az encsi önkormányzat Abaújdevecser fejlesztésére. Mindezt Mikola Gergely, Encs polgármestere közölte a közösségi oldalán.
Azt írta:
„tavasszal tájékoztattam Önöket, hogy a Közös Agrárpolitika (KAP) külterületi utak fejlesztéséről szóló felhívásra pályázatot nyújtunk be az Encs-abaújdevecseri Maróka dűlő útjának fejlesztésére. A mai napon hivatalosan is megérkezett a támogatói okirat, 146,7 millió forint uniós és állami támogatás mellett, saját önerő biztosításával 154.414.706 forint támogatást sikerült megint hazahoznunk Encsre!”
A polgármester indolkása szerint a projekt megvalósítása több szempontból is fontos. Az 1984-ben Encshez csatolt Abaújdevecser közlekedése jelentősen megváltozik a fejlesztés eredményeként és a falusias városrész elveszti “zsákfalu” jellegét is.
Mindezeken túl az utat érintő területek fontos részei a város hosszútávú céljainak is – hangsúlyozta Encs polgármestere. Mikola Gergely megemlítette: például rendezési terveik szerint itt kell(ene) megvalósítaniuk a sokak által várt strandot, amire még keresik a forrást.



