Az adventi időszak kezdetével elrajtolt a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal hagyományos jótékonysági akciója is: immár ötödik alkalommal gyűjtenek cipősdoboznyi ajándékokat rászoruló gyermekek számára. A kezdeményezés tavaly közel 2000 doboznyi meglepetést eredményezett, idén azonban még szélesebb körben szeretnék mozgósítani az adakozókat.
A hivatal munkatársai ezúttal nemcsak saját felajánlásaikkal készülnek, hanem a lakosságot is bevonják a gyűjtésbe. November végétől december 5-én 12 óráig a vármegye mind a 23 kormányablakában várják azokat, akik szívesen hozzájárulnának ahhoz, hogy minél több gyermeknek legyen örömtelibb a karácsony.
A beérkezett ajándékokat a Magyar Vöröskereszt vármegyei szervezetével együtt juttatják el a rászoruló családokhoz. A dobozokon kérik feltüntetni a megajándékozott nemét és korosztályát, ezzel is segítve a csomagok megfelelő helyre kerülését. Arra is felhívják a figyelmet, hogy az ajándékok között nem lehet törékeny, romlandó vagy veszélyes tárgy.
A kezdeményezés évről évre egyre több támogatót mozgat meg, és sokak számára vált a karácsonyi készülődés megható részévé. A kormányhivatal célja idén is az, hogy az összefogásnak köszönhetően még több családhoz jusson el az ünnep szeretete – és legalább egy cipősdoboznyi boldogság.

