A Sátoraljaújhelyi Rendőrkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntett gyanúja miatt folytat nyomozást két helyi férfi ellen. A 36 és 43 éves gyanúsítottak a rendelkezésre álló adatok szerint november 11-ét megelőzően településükön tiltott kábítószerrel kereskedtek – írja a police.hu.
A sátoraljaújhelyi rendőrök a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közterületi Támogató Alosztályával közösen összehangolt akciót hajtottak végre november 11-én. A művelet során elfogták a két férfit, előállították őket, majd gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe vették.
A nyomozás sikerét a Nemzeti Adó- és Vámhivatal egyik pénzügyőre is segítette szolgálati kábítószer-kereső kutyájával. A rendőrök házkutatást tartottak a feltételezett dílerek otthonaiban, ahol többek között mobiltelefonokat és fehér színű, kristályos anyagot foglaltak le, amelyről feltételezhető, hogy kábítószer.
Az ügy kapcsán a hatóságok egy 42 éves helyi fogyasztót is előállítottak.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság hangsúlyozza: a kábítószerek és az új pszichoaktív anyagok fogyasztása rendkívül veszélyes. Használatuk olyan tüneteket okozhat, mint a szédülés, felgyorsult pulzus, légszomj, hangulatingadozás, szorongás, pánikroham, zavartság vagy remegés. Az erre hajlamos személyeknél a pszichés függőség nagyon gyorsan kialakulhat, és szinte elviselhetetlen erőssé válhat.
Kiemelik továbbá, hogy egyes szerek – például az úgynevezett „kristály” – már rövid időn belül súlyos pszichikai függőséget okoznak, hosszabb távú használatuk pedig maradandó egészségkárosodáshoz vezethet.
A rendőrség felhívja a figyelmet: a kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk akár tragikusan végződő rosszullétet vagy halált is okozhat. Arra kérik a lakosságot, hogy aki kábítószer-kereskedelemről vagy -fogyasztásról szerez tudomást, névtelenül is tegyen bejelentést, ezzel is segítve a közösség biztonságát.



