A vissi Református Átmeneti Anyaotthonba például mosógépet, az ott lakóknak ajándékcsomagokat, az erdőbényei református idősotthonba pedig szeretetcsomagot juttattak el a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma Általános Iskolája és Diákotthona tanulói az elmúlt hetekben. Minderről közösségi oldalukon számoltak be.
Mint írták hagyomány az intézményben, hogy advent idején a diákok évfolyamonként süteményt készítenek, amit az iskolában értékesítenek, a bevételből pedig igyekeznek másokat megörvendeztetni. Idén a gimnáziumi évfolyamok több mint 400 ezer forintot gyűjtöttek össze, amiből az Erdőbényei Öregotthon harminc lakója egy szép műsor keretén belül szeretetcsomagot, a Vissi Anyaotthon anyukái és gyermekei vadonatúj mosógépet, két porszívót, mikrohullámú sütőt és tisztálkodási eszközöket kapott. Ezen kívül a Kisrefisekkel együtt több mint negyven szeretetdobozt küldtek el a Magyar Református Szeretetszolgálatnak. Ugyancsak a Kisrefis diákok fél busznyi cipősdobozzal kedveskedtek a vissi anyaotthon gyermekeinek, a Zöld Refis diákok ruhákat adományoztak – olvasható a beszámolóban.





