Mozgalmas volt az idei Advent is a Sátoraljaújhelyi Rotary Club tagjai számára, a szervezet hagyományaihoz hűen adományozott adományokat is gyűjtött az év talán legszebb, de sokak számára legmozgalmasabb időszakában.
Gál Károly szerint – aki az idén nyáron második soros éves elnöki időszakát kezdte meg – ez az esztendő egyébként is különleges volt közösségük életében, hiszen a sátoraljaújhelyi rotarysok fennállásuk harmincadik évfordulóját ünnepelték szeptemberben. De ünnepelt a szélesebb Rotary közösség is, a magyar szervezet 100, a világszervezet pedig 120 éves volt 2025-ben. Ezt a naptári évet zárták most adományozási és adománygyűjtési akcióikkal (a Rotary év júliustól-júliusig tart).

Az elnök kiemelte: általában egészségügyi- oktatási, vagy gyermekjóléti intézményeket támogatnak. Ennek megfelelően a sárospataki Pécsvárady Botond EGYMI-t 100 ezer, a látássérült felnőtteket segítő vámosújfalui Búzavirág Alapítványt 300 ezer, míg a sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház gyermekpszichiátriai szakrendelését 50 ezer forinttal segítették az adventi időszakban. Közben adománygyűjtési programot is szerveztek. A sátoraljaújhelyi karácsonyi programokon például forralt bort és forró csokoládét kínáltak a résztvevőknek, akik támogathatták a szervezet céljait.
Gál Károly kiemelte: kizárólag saját forrásaikból működnek, vagyis a tagdíjak, a tagok egyéni támogatásai, a magyar-, vagy nemzetközi Rotary szervezetek pályázatai, célgyűjtéseik teszik ki a költségvetésüket. Utazásaikat, rendezvényeiket, programjaikat mind maguk állják és térítésmentesen dolgoznak tisztségviselőik is.

Az elnök megemlítette diákcsere programjaikat is, amely keretében magyar fiatalok tölthetnek néhány hónapot, esetleg egy esztendőt külföldön. Például az USA-ba és Brazíliába jutottak el rotary-s cserediákok. Legutóbb Sátoraljaújhelyen pedig brazil és mexikói fiatalok vendégeskedtek – sorolta Gál Károly. A csereprogramban résztvevő diákok nem csak a Rotary közösséghez kötődő családok gyermekei. A Sátoraljaújhelyi Rotary Club jelenleg 26 taggal működik. Új tagot a jelenlegi tagok ajánlásával és egyöntetű jóváhagyással fogadnak a köreikbe.

Az elnök egyben felhívta a figyelmet közelgő nagyrendezvényükre. Január 17-én rendezik meg ugyanis Sátoraljaújhelyen a hagyományos újévi koncertjüket, amelyen a nemzetközi hírű Miskolci Szimfonikus Zenekar ép fel. Ennek bevétele – illeszkedve a club arculatához – szintén jótékony célokat szolgál majd – közölte.



