Több mint százhatvan egykori diák vett részt a Tokaj-Hegyalja Egyetem (THE) „Hagyomány és újjászületés” című öregdiák találkozóján. A szervezők a korábban több fenntartó alatt is működő, egykori Comenius Tanítóképző Főiskola volt hallgatóit hívták meg egy tartalmas hétvégére.
A rendezvény kezdetén a szervező csoport vezetője, Csatlósné Komáromi Katalin a THE társadalmi kapcsolatokért felelő igazgatója ismertette a program célját. Ezt követően Dr. Kéri Szabolcs rektor tájékoztatta a hallgatókat az egyetem hagyományos és új képzéseiről. Ezek közül kiemelte a borászképzést, amely elmondása szerint mára az ország második legnagyobb borászképző helyévé nőtte ki magát az egyetem nyújtotta kereteket kihasználva. Részben ehhez kötődnek a gazdaság és turizmus-vendéglátás képzések, hiszen a borászati vállalkozás eredményesen is kell működtetni, a borhoz pedig szorosan kapcsolódik az idegenforgalom – mondta.

Dr. Bolvári-Takács Gábor a THE alapító rektora, oktatója a sárospataki oktatási intézmények által képviselt értékeket ismertette történeti visszatekintéssel.
Pataki közösségek hatása – címmel öregdiák panelbeszélgetést is szervezett az intézmény, amelyet munkatársunk – a szintén főiskolás öregdiák – Bódisz Attila moderált.

Ennek vendégei az intézmény történetének különböző korszakaiban végeztek, ráadásul mindannyian különleges életpályát jártak be. Ráczné Váradi Éva a szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda főigazgatója, emellett számos szakmai szervezet tagja, vezetője; Kaczvinszki Zsolt, a Róna-Plast Kft. tulajdonosa, ügyvezetője, nyékládházi önkormányzati képviselő; Dr. Szemán Ákos, Taktaharkány polgármestere, a Tiszáninneni Református Egyházkerület presbiteri főjegyzője, a B-A-Z Megyei Polgárőr Szövetség elnöke, felsőoktatási intézmények fenntartói szervezeteinek tagja, elnöke; valamint Sóváriné Kiss Erika, a bekecsi Lurkó-ház Óvoda főigazgatója, az Országos Óvodavezetők Szakmai Testületének elnöke mind arról meséltek, hogy mit is kaptak útravalóul az intézménytől. Emellett volt alkalom nosztalgiázásra és tréfás történetek felidézésére is.
A rendezvényen mindezek mellett régi videók és fotók nézegetésére is lehetőséget teremtettek a szervezők, valamint a résztvevők megtekinthették a felújított Lechner épületet is. A rendezvény vasárnap közös beszélgetéssel és fotóval zárult.



















