Péntek esti rajtceremónia, szombat, vasárnap két nap 132 km gyorsasági szakasz esőben, sárban aszfalton, murván, látványos kanyarokkal, sikerekkel, kudarcokkal, célceremónia Szerencsen a vár falai között.
Címszavakban így foglalható össze a Zemplén Rally melyen Erdőbénye és Mádon a szőlők közötti gyorsasági szakaszok tették alaposan próbára a párosokat . A versenyzők véleménye szerint szenzációs pályákat jelöltek ki a szervezők, melyet sok néző követett a mostoha időjárás ellenére a pálya szélén.
A verseny végül a szenzációsan autózó Turán Frigyes Igor Bacigal Skoda Fabia RS Rally2 győzelmét hozta. Második helyen végzett a Trencsényi József – Verba Gábor Skoda Fabia RS Rally2 páros, míg a dobogó alsó fokára a Bodolai László – Deák Attila páros érkezett a Ford Fiesta R5 MkII versenyautóval. A pódiumot jelentő abszolút negyedik a Trencsényi Vince – Adorján Szabolcs , míg az ötödik a Tóth Tibor-Szabó József páros lett Skoda Fabia RS Rally2 versenyautóval.
Turán Frigyes lapunknak úgy nyilatkozott, hogy :
„Alapvetően a Zemplénből vagy logó orral vagy nagyon boldogan távozunk. Most szerencsére az utóbbiban van részünk, úgy tűnik, ezek a körülmények nagyon passzolnak a stílusomhoz”
– fogalmazott Turán Frigyes.
Hozzátette:
Próbáltunk nagyon jól menni ezen a hétvégén, és azt gondolom, hogy a csapatot meg kell említeni, a XIQIO Racing-et, akiknek most három autója áll itt a dobogón: nekik szeretném megköszönni azt a fantasztikus munkát, amit végeztek nem csak most, hanem egész évben!”
Örülök, hogy ilyen szépen zártunk, most is azt mondom, hogy a bajnoki címet Veszprémben vesztettük el – jegyezte meg.



2 hozzászólás
Nagyon látványos volt pár szakasz köszönhetően az időjárásnak. <3
Az fix!