Negyvenkét kilométert és kétszáztíz métert futott le a negyvenkettedik születésnapja előtt Balogh Milán a Sárospataki Református Egyházközség lelkipásztora. Először tejesített ekkora távot és mint a visszaérkezés után elmondta: voltak holtpontok, de mindig akadt valami, ami tovább segítse.
Balogh Milán egy éve kezdett el futni. Elhatározta ugyanis, hogy még a negyvenkettedik születésnapja előtt lefutja a maratoni távot. Tavaly decemberben az első három kilométert még 45 perc alatt futotta le, most a negyvenkét kilométer teljesítése alig csúszott ki az ötórás intervallumból. Pedig saját bevallása szerint sosem szeretett futni, még a futballt is azért hanyagolta egykor, mert abban a sportágban is sok futásra volt szükség.

Most azonban úgy gondolta, hogy „a láb mindig kéznél van” és hogy mindenki tud futni, ezért kitűzte maga elé a célt és elkezdett edzeni. Félmaratonokat már sikerült egyhuzamban végig futnia, de a teljes maratont csak most. Kérdésemre elmondta: a családja először szkeptikus volt, de amikor nyár közepén látták, hogy képes hajnali négykor fölkelni azért, hogy hat órára lefussa az aznapra kitűzött távot, már ők is komolyan vették.
A felkészülés során több mint száz órát töltött futással és összesen közel ezer kilométert teljesített. Az ezer kilométeres futásmennyiséget még a téli szünetben el szeretné érni, ezért a következő célja ez, de ezt már kisebb távokban teszi majd meg tervei szerint.

A futás egyébként a szervezetére is jótékony hatást gyakorolt. Ugyan tavaly augusztusi motorbalesete után eleve fogyott húsz kilogrammot, de a futás eredményeként is további tízet. Sőt, mára már elhagyhatta korábban krónikus betegségre szedett gyógyszereit is.
Balogh Milán december 18-i egyszemélyes maraton futása a sárospataki református templom udvaráról indult és ott volt a cél is. A rajtnál és a célban is csupán az egyházközség munkatársai, az esemény fővédnöki tisztét elvállaló Dr. Enghy Sándor, a Sárospataki Református Hittudományi Egyetem rektora, valamint az intézmény senior diákja, vagyis Sipos-Vizaknai Ábel vett részt, a képzeletbeli startpisztolyt pedig Dr. Mátyás Péter főgondnok-háziorvos sütötte el.

A lelkipásztor szándékosan nem szervezett nagy körítést az eseménynek, mert mint elmondta, ez a saját vállalása volt. Amit posztolt is a felkészülésről a közösségi oldalán, elsősorban azt a célt szolgálta, hogy saját magát motiválja.



