A Sárospataki „Kossuth” Vadásztársaság idén is megrendezte hagyományos vadászbálját, amelynek február 21-én a Mudrány étterem adott otthont. A 230 fős rendezvényen mintegy 40 meghívott vendég is részt vett.

Az est a vendégek érkezését és helyfoglalását követően kürtszóval vette kezdetét, megadva a bál ünnepélyes hangulatát. A résztvevőket köszöntötte Bánné dr. Gál Boglárka, valamint a társaság elnöke, Takács Donát.

Az elnök külön üdvözölte a jelenlévő hölgyeket, akiket a férfi tagok egy-egy szál virággal ajándékoztak meg. Emellett jelképes ajándékkal köszönte meg azok munkáját, akik a társasági feladatokban aktívan közreműködtek.
A vacsora vadételekben bővelkedett: előételként szarvas vagdaltat és francia salátát szolgáltak fel, majd fácánhúsleves következett főtt hússal, zöldségekkel és töltelékkel. A főételek között rántott vaddisznó és cigánypecsenye szerepelt vegyes körettel és káposztasalátával, a desszert pedig túrós és meggyes rétes volt.
A talpalávalót a Classic Zenekar biztosította, a jó hangulatot pedig a tombolasorsolás fokozta. A fődíjat – egy korlátlan súlyú gímszarvasbika kilövésének lehetőségét – Keresztesi János nyerte el.
A tánc hajnalig tartott, a szervezők reményei szerint minden résztvevő kellemes élményekkel tért haza.
A Sárospataki „Kossuth” Vadásztársaság 1979-ben alakult, és a Bodrogköz legnagyobb, mintegy 13 200 hektáron gazdálkodó vadásztársasága. Tagjai között megtalálhatók a több évtizedes tapasztalattal rendelkező, hagyományokat őrző vadászok, valamint a fiatalabb generáció képviselői is.
A vadászterület változatos adottságokkal bír: nagy táblás mezőgazdasági területek, árterek, erdők és erdőtelepítések jellemzik, emellett kedvező feltételeket biztosít a vízivad vadászatához is. A társaság országosan is ismert az apróvadas társasvadászat – különösen a fácán és a nyúl – valamint az őzállomány magas színvonalú kezelése és vadásztatása révén.
Fotók: Tóth Ferenc



