A hét elején Rastislav Trnka Kassa megye elnöke, valamint a Kassa Megyei Önkormányzat bodrogközi képviselői ünnepélyesen letették annak a fedett tanuszodának az alapkövét, mely a Királyhelmeci Gimnázium mellett épül – adta hírül a város önkormányzata.
Ebből kiderül: a 9,74 millió eurós összköltségű beruházásból a megye 6,5 millió eurót banki hitelből, a maradékot pedig saját költségvetéséből fedezi. A kétszintes létesítményben – melynek 539 napon belül kell elkészülnie – egy 25 méteres, hatsávos úszómedence, egy kisebb tanmedence, büfé, öltözők és szociális helyiségek is lesznek, valamint egy 250 ülőhelyes lelátót is kialakítanak. Az uszoda körül új parkolóhelyeket is létrehoznak.
Az épület természetesen akadálymentes és környezetbarát lesz, a napelemek és a hőszivattyú használatával a tanuszoda energiaigényét is jelentősen csökkentik. Pataky Károly polgármester, a megyei önkormányzat alelnöke tájékoztatása szerint az uszoda – mely a Kassa Megyei Önkormányzat jövő évi legnagyobb beruházása lesz – a délelőtti órákban a gimnázium diákjainak áll a rendelkezésére, kora délután speciális foglalkozásokat (például úszásoktatást kezdőknek, vagy kisgyermekeknek, edzéseket. stb.) tartanak benne, ez időn kívül pedig a szélesebb nyilvánosság használhatja.
A régióban egyébként 4900 alapiskolás tanuló van, a legközelebbi szlovákiai tanuszoda Királyhelmectől 40 kilométerre, Nagymihályban található. A polgármester hangsúlyozta, nagyon kedvező a város számára, hogy sem az építkezés költségei, sem a banki hitel törlesztőrészletei, sem a működtetéssel kapcsolatos kiadások nem terhelik Királyhelmec költségvetését.



