Csütörtök délutánig összesen több mint 60 tonna adományt juttatott el rászoruló településekre a MikulásGyár. A szervezet tájékoztatása szerint a gyűjtés az utolsó napokban is folytatódik, miközben jelentős mennyiségű felajánlás vár még elszállításra.
Zsolnai Endre, a MikulásGyár főszervezője elmondta: csütörtökön 17 óráig 60 971 kilogramm adományt adtak át országszerte különböző településeknek. Emellett további mintegy 20 ezer kilogramm előkészített adomány vár kiszállításra, az akció utolsó három napjában pedig még 10–12 ezer kilogramm felajánlásra számítanak.
A támogatásokból Észak-Magyarország és a Zempléni térség több települése is részesült. Adomány érkezett egyebek mellett Abaújkérre, Vilmányba, Baskóra, Boldogkőújfaluba, Hernádbűdre, Gibártra, Göncre, Telkibányára, Abaújvárra, Göncruszkára, Hernádra, Hernádcécére, Perére és Fonyba is.
A MikulásGyár intézményeket is megajándékozott, köztük a Sárospataki Gondozási Központot, ahol az adományok a térségben élő, nehéz helyzetben lévő idősek és családok mindennapjait segítik.
A MikulásGyár 2005 óta nyújt segítséget a hazánkban élő nélkülöző nagycsaládoknak és gyermekeknek. A szervezet elsősorban tartós élelmiszereket, tisztító- és tisztálkodási szereket gyűjt, amelyeket a mélyszegénységben élők számára juttat el.

