Több mint két és fél kilométer hosszúságban újul meg Tállya főutcája a Magyar Közút Nonprofit Zrt. beruházásában – jelentette be hétfői helyszíni sajtótájékoztatóján Bánné Dr. Gál Boglárka a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Közgyűlés elnöke. A munkálatok előreláthatólag – a tél közeledte miatt – jövő tavasszal kezdődnek el – tette hozzá.
Beszámolt arról is: a költségek az előzetes kalkuláció szerint 550-560 millió forintba kerülnek majd. A Tokaj Borvidék közismert településének főutcája már most is építési terület, ugyanis a Nemzeti Vízművek Zrt. előzőleg kicserélte az érintett útszakaszon a talajban futó vízvezetékeket is. Ez 60 millió forintos beruházás volt – emelte ki a közgyűlési elnök.
Bánné Dr. Gál Boglárka beszámolt arról is, hogy a felújítással együtt gazdát is cserél 3731-es számon jegyzett tállyai főutca, az ugyanis jelenleg az állami közútkezelő fenntartásában van, aminek a felújítás után az önkormányzat lesz a kezelője. Ellenben a ma már a 39-es számú főút részét képező tállyai elkerülő út jelenleg az önkormányzaté, amit a település a kilencvenes években a főleg a helyi kőbánya miatti jelentős átmenő teherforgalom enyhítése miatt építtetett a település. Ez rövidesen a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kezelésébe kerül.
A közgyűlési elnök kitért arra is, hogy a térségben már lezajlott és most is folyik több kiemelten fontos útfelújítás. Példaként említette a 37-es számú főút erdőbényei elágazás és mádi körfogalom közötti szakaszát. Összegezve elmondta: az elmúlt évek útépítéseinek eredményeit együttvéve 2026 tavaszára a felújított szakaszok hossza eléri a 100 kilométert a zempléni-abaúji térségben, a beruházások összértéke pedig a 18 milliárd forintot.
Serfőző Szabolcs, Tállya polgármestere az elhangzottakhoz hozzátette: maguk sem gondolták, hogy rég dédelgetett vágyuk az út felújításáról és cseréjéről megvalósul. Két héttel ezelőtt kapták a kedvező hírt, hogy létrejöhet a beruházás és az átadás-átvétel. A polgármester megköszönte a vármegyei közgyűlés elnökének a 2022-óta napirenden lévő ügy sikerében vállalt szerepét. Megemlítette azt is, hogy a helyi bolt mellett egy másik támogatásból sikerül egy parkolót is kiépíteni, amire régóta szükség volt. Serfőző Szabolcs a következő időszakban további fejlesztések bejelentését ígérte.


