Rekordadománnyal és több mint 14 ezer elvégzett szűréssel zárult a Richter Egészségváros 2025-ös szezonja – közölte a Richter Gedeon Nyrt. az MTI-vel.

Közleményük szerint 116 millió 322 ezer forint adománnyal, több ezer látogatóval és több mint 14 ezer elvégzett szűréssel zárult a Richter Gedeon Nyrt. országos prevenciós és egészségmegőrző programja.
Az idén hat településre ellátogató eseménysorozaton a lakosság ingyenes szűréseken, előadásokon és tanácsadásokon vehetett részt. Tavasszal Sátoraljaújhely, Győr és Gyöngyös adott otthont a programnak, ősszel pedig Dunaújváros, Sárospatak és Tatabánya lakosságának nyílt lehetősége arra, hogy új ismereteket szerezzen saját egészségi állapotáról és az egészségmegőrzés legfontosabb pilléreiről, miközben részvételével a helyi egészségügyi intézmények kitűzött adománycéljának megvalósulását is támogatta.
A Richter Egészségváros különlegessége, hogy a látogatók aktív részvételével nemcsak saját egészségükért tesznek, hanem közösségükért is: a programelemeken résztvevők aktivitásukkal 500-500 forint értékű adományponttal egészítették ki a Richter által felajánlott 3,5 millió forint alapadományt.
A helyi kórházak és egészségügyi intézmények így több mint 116 millió forint támogatásban részesültek 2025-ben. A gyöngyösi állomáson 29 millió forint összegű adományrekord született, míg Sárospatakon a második legmagasabb adományösszeget, 24,9 millió forintot adták át a szervezők.

A Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház az összegyűlt 18,7 millió forintból a gasztroenterológiai szakellátás diagnosztikus eszközparkjának fejlesztését tervezi megvalósítani. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház 15,4 millió forint adományban részesült, az összeget a betegvárók komfortosabbá tételére fogják felhasználni. A Gyöngyösi Bugát Pál Kórház számára 29 millió forint gyűlt össze a sebészeti műtő eszközeire új műtéti eljárásokhoz. A Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet számára 15,6 millió forintot adtak át. Ezt az összeget egy MRI altató munkaállomás beszerzésére fordítja az intézmény.

Sárospatak rendelőintézete 24,9 millió forint adományban részesült, az összegből egy ultrahang-készüléket szereznek be. A Komárom-Esztergom Vármegyei Szent Borbála Kórház 12,6 millió forint adományt kapott. Ebből az összegből a sürgősségi osztály felújítását valósítják meg.
A közlemény szerint a Richter Egészségváros eddigi 113 eseményén több mint 251 ezer ingyenes szűrést végeztek el, és 834,8 millió forint adomány gyűlt össze a hazai egészségügyi intézmények javára.
A Richter Egészségváros jövőre is folytatódik: célja továbbra is az, hogy minél több emberhez eljuttassa az egészséges életmód, a megelőzés és a felelős öngondoskodás üzenetét, valamint, hogy kézzelfogható segítséget nyújtson a hazai egészségügyi intézmények számára fontos fejlesztések, beruházások megvalósításához – olvasható a közleményben.



