Magyari Zoltán a Continental Dohányipari Zrt. új vezérigazgatója – közölte a társaság az MTI-vel.
A vállalat eddigi vezérigazgató-helyettese január 1-jén váltotta Füzi Csabát, aki több mint 20 évig irányította a Continental Dohányipari Zrt.-t.

Az általa kijelölt irányt követve Magyari Zoltán a kiszámítható fejlődést és a működési hatékonyság növelését tekinti elsődleges feladatának. A váltás a működés folytonosságán túl biztosítja a vállalat hosszú távon is kiszámítható fejlődését a dohánypiaci környezet változásai közepette – írták.
A közlemény szerint az új vezérigazgató 25 éves felsővezetői tapasztalattal kerül a cég élére, korábban a Nestlé, a FrieslandCampina és a Serioplast irányításában is részt vett. Elődjétől több mint 900 fős céget vett át, amely Sátoraljaújhely és térsége egyik legnagyobb munkáltatója.
A Continental Dohányipari Zrt. fejlődése számos fejlesztésnek és új technológiák bevezetésének köszönhető, a sátoraljaújhelyi üzem termékeit 40 országban értékesítik – tették hozzá.
Beszámolója alapján az 1991-ben alapított társaság 2023-ban 55 milliárd forint, 2024-ben 60 milliárd forint árbevételt ért el. Az export értékesítések összege közben 22,1 milliárd forintról 24,4 milliárd forintra nőtt, a nyereség 9,7 milliárd forintról 9 milliárd forintra csökkent.

