Kétszeres jubileumot ünnepelt a közelmúltban Dr. Benke Károly, Sárospatakon élő belgyógyász – diabetológus főorvos.

A sokak által ismert és köztiszteletnek örvendő egészségügyi szakember ugyanis nemrég vette át 50 éves jubileumi diplomáját a Debreceni Orvostudományi Egyetemen. A főorvos ráadásul ez alatt a fél évszázad alatt egyetlen munkahelyen, a Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórházban dolgozott és dolgozik ma is, évek óta pedig a Sárospataki Városi Rendelőintézetben is ellátja pácienseit.
Ez utóbbi intézményben ünnepséget is szerveztek Dr. Benke Károly tiszteletére, amelyen a rendelőintézet dolgozói mellett tisztelői, valamint a Diabétesz Klub tagjai is szép számmal megjelentek. Az eseményen Jarecsni Katerina, a rendelőintézet igazgatója köszöntötte az aranydiplomás főorvost átadván egyebek mellett az egészségügyi intézmény oklevelét is. Mint elmondta,
Dr. Benke Károly abból állít példát, hogy miként lehet az orvosi hivatást ötven év után is odaadással és szeretettel végezni.

Dr. Benke Károly felidézte, hogy az érettségi megszerzése után egy évig fizikai munkát is végzett, amiből sok tapasztalatot szerzett. 1975-ben szerezte meg orvosi diplomáját és azonnal a Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórházban helyezkedett el. Előbb belgyógyász szakorvosi vizsgát szerzett, majd az intézmény akkori igényeihez igazodva a diabetológia felé fordult. Megemlítette, hogy nagy motivációt jelentett a hivatásában első főnöke, Dr. Soltész Pál főorvos, aki sok hasznos tanáccsal látta el.
Az ünnepségen megszervezett helyszíni beszélgetés során a térség s a betegek iráni elkötelezettsége mellett szót ejtett vallásosságáról is. Azt is elmondta: jelenleg is folyamatosan dolgozik és ameddig ereje engedi folytatni is szeretné a munkát.

