A kormány 116 millió forint támogatást biztosít a szerencsi városi uszoda idei működtetéséhez – közölte a sportért felelős államtitkár Szerencsen.
Schmidt Ádám elmondta, a sportállamtitkárság az önkormányzat megkeresésére döntött a támogatásról azért, mert a kormányzat kiemelten fontosnak tartja a közösségi sportot, különösen az olyan alapsportágakat, mint az úszás. Hozzátette,az ilyen létesítmények működése hozzájárul a lakosság egészséges életmódjához és a sport iránti elköteleződés erősítéséhez. Jelezte, az előző évi támogatásnak köszönhetően nyithatott újra az uszoda, a mostani támogatás pedig a zavartalan működést és a megfizethető szolgáltatásokat biztosítja.

Az államtitkár kiemelte, az uszodát elsősorban gyermekek, fiatalok és a rendszeres testmozgást végző lakosok használják, emellett gyógyúszás és babaúszás is zajlik az intézményben. Úgy fogalmazott, a cél nem kizárólag az élsport, hanem az, hogy minél többen rendszeresen sportoljanak.
Schmidt Ádám elismerését fejezte ki az önkormányzat munkája iránt és azt mondta, a jól működő partnerség elengedhetetlen ahhoz, hogy a közösségi sportlétesítmények hosszú távon is fennmaradjanak és betöltsék társadalmi szerepüket.
Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselő hangsúlyozta: a szerencsi uszoda újranyitása a város és a térség életében is mérföldkő volt. Felidézte, az intézmény öt év kényszerszünet után nyithatta meg ismét kapuit, amit a helyiek és a környékbeliek kiemelt érdeklődéssel fogadtak, különösen a gyermekek úszásoktatása iránt mutatkozott jelentős igény.

A képviselő emlékeztetett, Szerencsen az elmúlt időszakban több sport- és közösségi program valósult meg, amelyek mind azt a célt szolgálják, hogy a gyerekek számára minél több lehetőség álljon rendelkezésre a mozgásra, fejlődésre. Példaként említette a decemberben átadott műjégpályát, valamint az épülő pumpapályát is, amit hamarosan használhatnak majd.
Kiss Attila polgármester elmondta: az uszoda újranyitása beváltotta a hozzá fűzött reményeket, a létesítmény látogatottsága kiemelkedő. Közölte, a sportállamtitkárság 2025-ben 58 millió forinttal járult hozzá az uszoda hét hónapos működtetéséhez.



