Még szeptember közepén adták át a PET Kupa által létrehozott turisztikai lehetőségekkel bővített folyómentő központot Olaszliszkán, azóta pedig zajlik az a munka, amely beilleszti a létesítményt a térség idegenforgalmi vérkeringésébe – közölte portálunkkal Berberovics Krisztián, aki a PET Kupán belül a program felelőse.

Mint elmondta, a Bodrogi PET Kupa szervezése és lebonyolítása során olyan szeretettel fogadták a helyi közösségek őket, amely miatt mindannyian a szívükbe zárták ezt a vidéket. Különösen igaz volt ez Olaszliszkára – tette hozzá. Mindezek mellett a település a Bodrog magyarországi szakaszának körülbelül a közepén helyezkedik el. Emiatt gondolták úgy, hogy ha már a folyamatos műanyag szennyezés miatt hosszabb távra be kell rendezkedniük a folyó mentén, akkor annak leglogikusabb helyszíne Olaszliszka lehet.
A vízparti helyszínt az azóta sajnálatos módon elhunyt Szatmári László ajánlotta a figyelmükbe, aki korábban az olaszliszkai kompot kezelte és a Bodrog Örökös Hőse címet is elnyerte a PET Kupától – mesélte Berberovics Krisztián.
A telek közel fekszik a vízhez, így a nyugalom mellett a látogatók betekintést kaphatnak mindabba, amit a Bodrog jelent
– mondta.
A központba szervezett programokhoz elsősorban a térség iskoláit, óvodáit szólítják meg – jelentette ki a program felelőse. Ezen kívül szeretnének bekapcsolódni Tokaj-Hegyalja turisztikai vérkeringésébe is. Ennek érdekében együttműködnek a Bodrog Szövetséggel, a Tokaj-Hegyalja Egyetemmel, valamint a térség más turisztikai szereplőivel, akik lehetőségként kínálhatják a látogatóknak a központot. Szeretnék, ha turisztikai útvonalak állomásaként is szerepelne a Bodrog-parti létesítmény.

Berberovics Krisztián úgy véli, jövő tavaszra, vagyis a nyári turisztikai idény kezdetére minden együtt áll majd ahhoz, hogy a folyómentő központ betöltse az előre elképzelt szerepét.



