A Könyvkelengye Program összekapcsolja a családokat és a kultúrát – jelentette ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára advent vasárnap a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Ongán.
Koncz Zsófia elmondta: az Országos Széchényi Könyvtár által kezdeményezett akció egy Ongán és a város környékén megvalósuló kísérleti program a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, mely a korábban a tárca által indított Könyvtári Kihívás Programhoz kapcsolódva az olvasás népszerűsítését szolgálja.
Kiemelte:
az olvasásnak megannyi jótékony hatása van, különösen a 14 éven aluliaknál. Ezért a Könyvkelengye Program részeként 6 könyvet adományoznak 5 év alatti gyermeket nevelő családoknak.
Az Advent a várakozás időszaka, egyben a legszebb időszak a magyar családok életében, amikor ez az ajándék különösen kedves – fogalmazott. Ilyenkor a hit, a remény, az öröm és a szeretet jegyében fontos, hogy mindenki még jobban odafigyeljen a másikra – tette hozzá.
(Borítókép: MTI/Vajda János)



