Sárospataki oktatási kerekasztalt szervezett a Magyar Comenius Társaság a Tokaj-Hegyalja Egyetem dísztermében a tudományos szervezet 33. konferenciája részeként. Ezen a zempléni diákváros felső- és középfokú oktatási intézményeinek igazgatói, rektorai vettek részt – közölte portálunkkal Dr. Bolvári-Takács Gábor, a társaság elnöke, szervező. A programot abból az apropóból rendezték meg, hogy 375 évvel ezelőtt mondta el Comenius székfoglaló beszédét a Sárospataki Kollégiumban.
A kerekasztal résztvevői: Dr. Kéri Szabolcs, a Tokaj-Hegyalja Egyetem rektora, Dr. Enghy Sándor, a Sárospataki Református Hittudományi Egyetem rektora, valamint Nagy-Baló Csaba, a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziumának, Általános Iskolájának és Diákotthonának igazgatója, Koleszár Gábor, az Árpád Vezér Gimnázium főigazgatója, valamint Dr. Téglás Zsolt, a Sárospataki Vay Miklós Református Technikum, Szakképző Iskola és Diákotthon igazgatója előzőleg három kérdést kaptak a szervezőtől.
Ezek alapján a meghívott vendégek beszéltek intézményük helyéről a sárospataki és térségi oktatási palettán, az oktatás általános helyzetéről, valamint arról is, hogy van-e a nagy pedagógus egyéniségnek, Comeniusnak érvényes üzenete napjainkban.
A felvetett témákon túl az igazgatók és rektorok beszéltek az egymással ápolt kapcsolatukról, a város oktatási helyzetéről, valamint egymásra utaltságukról is. További részletek a mellékelt videós anyagban elérhetők.
Délután a Sárospataki Hittudományi Egyetem Szemere épülete adott otthont annak a szimpóziumnak, amelyet Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója alkalmából rendeztek meg.


