Április 1-jétől új igazgató irányítja a Nestlé Hungária szerencsi és diósgyőri üzemeit: Bobor Roland kinevezésével 24 év után ismét magyar vezető kerül a gyárak élére – közölte a vállalat az MTI-vel.

A társaság tájékoztatása szerint Bobor Roland 15 éve dolgozik a Nestlénél, ez idő alatt számos kulcspozícióban szerzett tapasztalatot. 2011-ben csatlakozott a diósgyőri gyárhoz belső trénerként, majd folyamatfejlesztési koordinátorként folytatta pályafutását. 2016 óta a szerencsi és diósgyőri üzemek minőségbiztosítási menedzsereként dolgozik, emellett ideiglenesen termelésvezetői és munkavédelmi vezetői feladatokat is ellátott. Kinevezéséig a minőségbiztosítási és a folyamatfejlesztési területeket egyaránt irányítja.
A jelenlegi gyárigazgató, Lidia Wronska 2022 júliusa óta vezeti a két magyarországi üzemet. Áprilistól a Nestlé Purina PetCare Europe sudbury-i gyárának igazgatójaként folytatja munkáját.
A Nestlé a világ egyik legnagyobb, több mint 150 éves múltra visszatekintő élelmiszeripari vállalata, amely 189 országban van jelen. Magyarországon a szerencsi, diósgyőri és büki gyárakban, valamint a budapesti központban összesen több mint 3000 embert foglalkoztat.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Nestlé Hungária Kft. 2024-ben közel 313 milliárd forint nettó árbevételt ért el, adózott eredménye 629 millió forint volt. Egy évvel korábban 283 milliárd forintos árbevétel mellett 2,7 milliárd forint nyereséget realizált a vállalat.
Fotó: nestle.hu



