Májer József elnök javaslatára tisztújító közgyűlés előkészítését kezdte meg a Zempléni településszövetség elnöksége. A régió egyik legnagyobb múltú és legkiterjedtebb civil szervezetének új vezetőségét december másodikai közgyűlésükön szavazzák meg a tagok. A jelölő bizottságot Posta György, Tokaj polgármestere vezeti.
A ZTSZ alapszabálya szerint a településszövetséget 3 fős elnökség és 13 fős tanácsadó testület vezeti. A 3 fős elnökséget (elnök és 2 alelnök) a közgyűlés választja, a tanácsadó testület tagjai a térség városainak vezetői, a mikrorégiók választott képviselői és a magán-és jogi személy tagok képviselője.
Szokásjog alapján az alelnökök egyike a városok köréből kerül ki, míg másikuk a kistelepülések vezetői közül. Szintén megszokott rend az alelnökök között, hogy egyikük a térség északi, míg másikuk a déli területről kerül az elnökségbe – derül ki a ZTSZ közösségi oldalára kitett közleményből.
A jelölő bizottság elkezdte munkáját, hogy december 2-án alkalmas személyeket bocsáthassanak a tagság elé. A jelölés azonban nyíltan történik, miszerint a ZTSZ szavazati joggal rendelkező képviselői maguk is tehetnek személyi javaslatokat a jelölő bizottság felé – olvasható a szövetség közösségi oldalán. A szövetséget jelenleg 72 település és 8 magánszemély, valamint vállalkozás alkotja.
(A nyitókép a Zempléni Településszövetség Napján készült Mikóházán, idén szeptember 5-én.)



