Nem mindennapi nemzetközi sikert ért el egy telkibányai szakember: bronzérmet szerzett a fakitermelők világbajnokságán Dávid Gábor, az ÉSZAKERDŐ Zrt. Telkibányai Erdészetének kerületvezető erdésze.
A 36. Fakitermelő Világbajnokságot idén Szlovéniában, Novo Mesto és Šentjernej térségében rendezték meg március 12. és 15. között. A rangos megmérettetésen 22 ország versenyzői vettek részt, a profi mezőnyben 72 induló mérte össze tudását.
Világszinten is kiemelkedő teljesítmény

Dávid Gábor a „szerelés” versenyszámban állhatott dobogóra, ahol a harmadik helyen végzett a nemzetközi élmezőnyben, ezzel bronzérmet szerzett. Ez a kategória a fakitermelés egyik legprecízebb munkafolyamatát modellezi, így a jó helyezés komoly szakmai felkészültséget tükröz. Munkatársára az Északerdő Zrt. is büszke.
A verseny során a résztvevők több olyan feladatban bizonyítottak, amelyek az erdei munka mindennapjait idézik: kombinált darabolás, láncímélő vágás, döntés és gallyazás is szerepelt a programban.
Erős mezőny, tisztes magyar helytállás
A magyar válogatott – amelynek Dávid Gábor mellett Gerőcs János és Rittlinger Róbert is tagja volt – a csapatversenyben a kilencedik helyen végzett.
Egyéniben Gerőcs János a 15., Dávid Gábor a 21., míg Rittlinger Róbert az 57. helyen zárt az összetett versenyben. Az utánpótlás és női kategóriában is volt magyar induló: Fódi Dominik a nyolcadik, Veres Boglárka a tizennegyedik helyen végzett.
Regionális siker nemzetközi szinten
Dávid Gábor eredménye különösen jelentős a térség számára, hiszen egy Telkibányán dolgozó erdész jutott fel a világbajnoki dobogóra. Ez nemcsak egyéni siker, hanem a hazai erdészeti szakma és a régió szakembereinek felkészültségét is igazolja.



