Kábítószer-kereskedelem bűntett miatt folytat nyomozást a Sárospataki Rendőrkapitányság egy 41 éves olaszliszkai férfival szemben. A gyanú szerint a férfi 2025. október 25-ét megelőzően településén rendszeresen tiltott szerrel kereskedett.
A rendőrök 2026. február 7-én Olaszliszkán, a Kossuth Lajos utcában igazoltatták a férfit. A ruházat átvizsgálása során mintegy 6 gramm fehér, kristályos állagú, kábítószergyanús anyagot találtak nála, amelyet a helyszínen lefoglaltak. A feltételezett dílert elfogták, majd gyanúsítottként hallgatták ki.
A nyomozás során további három személy ellen is eljárás indult kábítószer birtoklása vétség megalapozott gyanúja miatt.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság közleményében hangsúlyozta: a kábítószer-fogyasztás komoly egészségügyi kockázatokkal jár. A használat következtében szédülés, felgyorsult pulzus, légszomj, hangulatingadozás, szorongás, pánikroham, zavartság és remegés is jelentkezhet. Az arra hajlamos személyeknél a pszichés függőség gyorsan kialakulhat és súlyossá válhat.
A rendőrség felhívja a figyelmet arra is, hogy egyes szerek, például a kristály, rövid idő alatt erős pszichikai függőséget okozhatnak, hosszú távon pedig maradandó egészségkárosodással járhatnak. A kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk akár tragikus következményekkel is végződhet.
A hatóság kéri, hogy aki kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményről információval rendelkezik, tegyen bejelentést a nap 24 órájában elérhető Telefontanú 06-80-555-111-es zöldszámán vagy a 112-es segélyhívón.

