Ünnepélyes keretek között vehették át okleveleiket a Sárospataki Református Hittudományi Egyetem keresztféléves képzésében végzett hallgatók. Február 7-én, szombaton az egyetem Imatermében összesen tizenhárom diák tett sikeres záróvizsgát, akik ezzel hivatalosan is beléptek a szociális és diakóniai hivatás gyakorlóinak körébe.
A keresztféléves képzésben három szociális munkás és tíz diakónus hallgató szerzett diplomát. A végzettek versenyképes képesítéssel léptek ki az intézmény kapuján, hiszen a térségben folyamatos és jelentős igény mutatkozik a szociális és diakóniai területen dolgozó szakemberek munkájára.
A két képzési forma – a hitéleti háttérrel rendelkező diakónus, valamint a világi szociális munkás szak – az egyetem dinamikusan fejlődő szakjai közé tartozik. Az elmúlt években túljelentkezés jellemzi a képzéseket, jelenleg évfolyamonként több mint harminc hallgató folytatja tanulmányait. Ez nemcsak a végzett szakemberek iránti növekvő társadalmi igényt jelzi, hanem az intézmény magas színvonalú oktatói munkáját és a képzés erős gyakorlati jellegét is visszaigazolja.
A diplomaosztó ünnepségen igét hirdetett Vadnai Zoltán, a Tiszáninneni Református Egyházkerület missziói tanácsosa. Az okleveleket Vadnai Zoltán, valamint Dr. Enghy Sándor, az Sárospataki Református Hittudományi Egyetem rektora adták át. A frissen diplomázott szakembereket oktatóik is köszöntötték, bátorítva őket szolgálatuk és hivatásuk további útján – közölte az intézmény közösségi oldalán.



