A Sárospataki Református Hittudományi Egyetem a város legelesettebb lakóit látta vendégül a sárospataki piacon, szombaton a késő ősztől – kora tavaszig tartó városi ételosztási akció keretében.

A megjelenteket Dr. Enghy Sándor rektor köszöntötte elmondván: a lelkipásztorok az olyan ünnepek idején, mint a Karácsony sok időt töltenek azzal, hogy felkészüljenek az igehirdetésekre, sokat ülnek az íróasztalnál. Most azonban azt teszik, amire a legnagyobb szükség van, „amire Isten tanított bennünket”, vagyis segítséget nyújtanak a szükségben élőknek. „Ha mindenki adna, akinek több jutott, jobb hely lenne a világ” – emelte ki Dr. Enghy Sándor. Ezt követően hatvan adag étellel kedveskedett az SRHE közössége a megjelent embereknek.
A meleg gulyásleves mellé túrós batyu is került. Mindezeken túl – mint az összes ételosztási alkalmon – a For You3 Kft. ezúttal is minden adag ételhez fél-fél kilogramm kenyeret biztosított, Kövér Zsolt cukrászmester, a helyi református egyházközség gondnoka, az ételosztási akció egyik kezdeményezője és motorja pedig süteményt ajándékozott mindenkinek. Az egyetem rektorát Sipos-Vízaknai Ábel szenior, valamint Klima János sárospataki polgárőr parancsnok is segítette az ételosztásban, aki egykor elsőként kezdeményezte az ételosztást.
Mint közismert, Sárospatakon évtizedes hagyomány, hogy novembertől áprilisig minden szombaton délben intézmények, egyházi- és civil szervezetek, politikai pártok, munkahelyek, baráti közösségek megvendégelik a város nehéz sorsú lakóit.

