Eddig már közel ezer hátrányos helyzetű diákot segített érettségihez a program, kilencven százalékuk diplomát is szerzett.

Idén 25 éve indult el az Arany János Tehetséggondozó Program (AJTP) a sárospataki Árpád Vezér Gimnáziumban (ÁVG). A sajátos lehetőség olyan diákoknak nyújt számtalan segítséget, akik ugyan tehetségesek, de elsősorban szociális körülményeik miatt nem biztos, hogy végig tudnák járni az érettségi-, azon keresztül pedig a diplomához vezető utat.
A programról és a két és fél évtizedes tapasztalatokról Dusicza Erika, az Arany János Tehetséggondozó Program programfelelőse a sajtónak nyilatkozva azt közölte:
az AJTP alapító iskolájaként az ÁVG negyedszázad alatt 23 osztálynyi diáknak segített utat találni: az érettségit követően közel kilencven százalékuk diplomát is szerzett.
A programfelelős úgy vélte:
a program céljai ma is aktuálisak, ugyanis a térségben még mindig számtalan olyan fiatal él, akinek óriási segítséget jelent az, ha bekerülhet az Arany János Tehetséggondozó Programba.

A programnak nemcsak múltja, de jelene és jövője is van. Az Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium ezekben a hetekben-hónapokban már a következő diákgenerációt érintő felvételi eljáráson dolgozik. Koleszár Gábor, a gimnázium főigazgatója arról beszélt, hogy a többlépcsős felvételi eljárás során nyílt napot tartottak a program iránt érdeklődőknek. Emellett tájékoztatót tartanak, ahol részletesen ismertetik, mivel is jár a programban való részvétel.
Ezek között említette a kötelező kollégiumi bentlakást, valamint a helyi értékek megismerését és a kirándulásokat. Ezek költsége nem terheli a szülőket – közölte a főigazgató.

Koleszár Gábor arra is felhívta a figyelmet, hogy a pontos dátumok miatt érdemes követni az intézmény honlapját és közösségi oldalát.



