Ezúttal is a szerencsi központú Zemplén-ralival zárul a HUMDA országos ralibajnokság szezonja, a november 7. és 9. között sorra kerülő eseménynek pedig annak ellenére lesz tétje, hogy az abszolút elsőséget már korábban bebiztosította a Német Gábor, Németh Gergely duó.
A szervezők közleménye szerint a rendező Észak-Magyarországi Autó és Motorsport Zrt. (ÉMAM Zrt.) olyan háromnapos, kompakt programot állított össze, amely a benevezett versenyzők és az érdeklődő szurkolók számára is élvezetes, emlékezetes lesz. Abszolútban még több páros is pályázik a második és a harmadik hely elérésére, más kategóriákban pedig még nyitott a helyezések sorsa.
A szervezési munka már hónapokkal ezelőtt elkezdődött, de nyilván a feladatok most sűrűsödtek fel, ami természetesen kitart egészen a futam végéig. A Zemplén hol erősebben, hol kicsit kevésbé, de mindig jelen volt a magyar rali életében. Boldog vagyok, hogy a tavalyi után ismét ezen a helyszínen fogadhatjuk a magyar bajnokság mezőnyét, amely így csodálatos környéken és sportszakmai szempontból nagyszerű utakon versenyezhet
– nyilatkozta Jacsó Tibor, ÉMAM Zrt. vezérigazgatója, a viadal főszervezője.
A Zemplén-ralin ezúttal is a legnagyobb régiós multisport klub, a DVTK lesz az ÉMAM Zrt. stratégiai partnere.
Tavaly kiváló együttműködés indult el Szerencs városával, ahol a rajt és a célceremóniát tartottuk, és a szervizparkot is itt állítottuk fel. Éppen ezért idén is ebben a gyönyörű zempléni városban táborozunk le. A Rákóczi-vár és a cukorgyár területe ismét olyan pontja lesz a szezonzárónak, ahol testközelből is találkozhatnak a szurkolók a versenyzőkkel, megnézhetik az autókat. Itt azok is találkozhatnak a főszereplőkkel, akik esetleg a pálya szélére nem tudnak kimenni
– mondta Világi Péter, a DVTK kommunikációs igazgatója.
A versenykiírás szerint a Zemplén-ralin tíz gyorsasági szakaszt – szombaton és vasárnap is ötöt-ötöt – kell teljesítenie a mezőnynek, a futam össztávja 131,8 kilométer lesz.



