Százötven, jobbára általános iskolás korú kárpátaljai gyermeket üdültet a Rákóczi Szövetség a szervezet sátoraljaújhelyi táborában – közölték közösségi oldalukon.
A kiemelten nemzetpolitikával foglalkozó szövetség az orosz-ukrán háború kezdete óta minden év januárjában és februárjában többségében magyar ajkú fiatalokat igyekszik egy kicsit kiszakítani az ukrajnai háborús hétköznapokból. Az idei első turnus ezen a héten kezdődött el, amit a tervek szerint még négy követ. A mostani 150 kárpátaljai diák a beregszászi régióból érkezett.
A táborozó diákok Beregdéda, Beregsom, Beregszász, Csonkapapi, Gút, Kisbégány, Makkosjánosi, Mezőkasszony, Mezővári, Nagybereg és Zápszony településekről utaztak a Sátoraljaújhely fölötti táborba. A szervezők ígérete szerint kiváló programok várják a fiatalokat, annak érdekében, hogy érezzék a magyarországi emberek szeretetét és odafigyelését. A következő öt hétben 800 kárpátaljai magyar és ukrán diákot várnak táboraik a háború sújtotta mindennapokból.
A kikapcsolódást jelentő programok mellett ismeretterjesztő- és kulturális események is várják a táborozókat, amelyben a Rákóczi Szövetség partnere a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma.
Fotók: Saját és a Rákóczi Szövetség Facebook oldala

